Cihazlarınızın Kullanımı İle Alakalı Teknik Bilgiler

Almış olduğunuz cihazların hemen hemen hepsinin bir kullanım kılavuzu vardır ve bu kullanma talimatlarına uymanız cihazlarınızın en uygun şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Yanlış kullanımlar cihazlarınızda arıza yada performans düşüklüğüne yol açabilir. Genel olarak cihazlarınızın kullanımı için uymanız gereken bazı kuralları hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Beyaz Eşya Ürünlerinin Kullanımı Hakkında

Beyaz eşya ürünlerinizin genel olarak kullanım kuralları hemen hemen aynıdır  bazı örnek çalışma kurallarından bahsetmek gerekirse cihazların nemli ortamlarda kullanılmaması özellikle belirtilmiştir her ne kadar çamaşır makinesi bulaşık makinesi gibi cihazlar su ile birebir temasta olsada içerdeki sıvı dışarıya çıkmamaktadır. Bu ürünler elektronik ürünler ile aynı kategoridedir ve nem + sıvıdan korunmalıdırlar çünkü cihazların programlarını  kontrol eden elektronik kart bulunmaktadır. Bu elektronik kart üzerinde sürekli olarak voltaj geçmektedir ve bu voltajlar nemden dolayı kararsız hale gelebilir yani iletkenlik yüzünden normal olarak geçmesi gereken voltajdan daha yüksek voltaj geçebilir yada iki entegre arasında bir voltaj akışı olabilir buda kartın yanmasına neden olabilir.

Diğer bir hususta cihazların alt ayaklarının düzgün yapılması yani cihaz çalışırken sallantıdan korunmalıdır bu sallantı yüzünden cihazın içinde hareketli parçalar balans ayarı sorunu yüzünden arıza yapabilir.Örnek vermek gerekirse çamaşır makinenizdeki bir sallantı yüzünden cihazınız sıkmaya geçtiğinde çok hızlı bir kazan dönmesi sağlanır bu esnada makine sağa sola yalpalarsa rulman dağıtma ihtimali vardır.

Klima Cihazları Hakkında Bazı Bilgiler

Klima ürünleri hem ısıtma hemde soğutma konusunda bizlerin konfor ortamını sağlamamızı sağlar ne varki bu cihazlarında bazı çalışma prensiplerinden dolayı bazı kıstaslar bulunmaktadır belirli bir sıcaklıktan sonra cihazınız artık serinletmeyebilir yada -15 dereceden sonra cihazınız ısıtma yapamayabilir bunlar teknik ve çalışma prensip sorunlarıdır fakat bu sorunların haricinde klimlarda biz kullanıcılardan kaynaklanan sorunlarda oluşabilir.

Klimanızın rahat bir şekilde çalışabilmesi için her 3 ayda bir kez filtrelerinin kılavuzunda yazıldığı şekilde temizliğini yapmamız gerekmektedir ayrıca cihazın topraklı olarak elektrik alması gerekmektedir topraksızda çalışabilir fakat önerilen topraklı olarak çalışması tavsiye edilir. Ayrıca cihazlarınızın muhakkak olarak yaz ve kış bakımlarınızı yaptırmanız gerekmektedir. Bu sayede cihazlarınızın uzun süre boyunca sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Kombi Cihazları (Isıtma Sistemleri) Kullanım Bilgileri

Kombi cihazlarınızın rahat bir şekilde kullanımı için elektrik sisteminin doğru fazda ve topraklı olmasını önem gösteriniz gelen su akışının basıncıda cihazın stabil çalışmasını engelleyecektir. Bu açıdan her sene muhakkak kombi bakımınızı yaptırmanız gerekmektedir bakımın tam olarak yapılması içinde her 2-3 senede birkez’de peteklerinizin içindeki pis suyun boşaltılması ve içlerinin temizlenmesi gerekmektedir. Kombi ürünlerininizin sıklıkla yapılan hata su doldurma vanasını açık unutmak yada çok fazla su verilmesidir. Bu şekilde bir sorun oluştuğunda cihazın altından su kaçırmaya başlayabilir ve çalışma proplemleri yaşayabilirsiniz.

Cihazlarınız ile alakalı sorunlarınızda bizlere İletişim kısmından ulaşarak yardım talep edebilirsiniz.